KURS VIŠE NIJE U PONUDI

Video dizajn za tinejdžere: After Effects

Savladaj najpopularniji program za video dizajn – bilo da praviš svoje filmove, trejler za video igru, sadržaj za YouTube ili TikTok!

Adobe After Effects je dobro čuvana tajna u svim studijima koji obrađuju filmove ili ma koji drugi video sadržaj. Uz pomoć ovog softvera moguće je dodati kul efekte na bilo koji snimak i tako napraviti nešto zaista super, čak i od videa koji ste napravili na telefonu sa drugarima.

U ovom softveru, moguće je montirati video, usaglasiti mu boje, dodati tekst, ilustracije i animirane elemente, ubaciti glasove i zvučne efekte, “smiriti” kameru (ukoliko su video snimile nemirne ruke) i još mnogo toga.      

Drugim rečima, ako hoćemo da se izrazimo baš onako kao producenti iz Crater studija, After Effects budućim kreatorima omogućava da nauče kako se prave filmski efekti i animacije, najavne i odjavne špice, kako se vrše kolor korekcije i finalna kompozicija videa (digital compositing). Osim navedenog, kurs podrazumeva i pregled osnovnih tehnika vezanih za korišćenje zelenog platna (green screen tehnike) bez kojih se rad na savremenim video projektima ne može ni zamisliti.

Za praćenje nastave neophodno je poznavanje nekog grafičkog softvera poput Photoshopa. Predavanje je moguće pratiti online.

Tokom šest nedelja trajanja kursa, polaznici će savladati naredne oblasti:

 • upoznavanje sa programom Adobe After Effects (importovanje snimka, osnovni alat itd.),
 • osnove animacije u After Effects-u,
 • osnove montaže,
 • rad sa različitim oblicima,
 • uvod u trodimenzionalnu (3D) animaciju, 
 • osvetljavanje i rad sa kamerom iz After Effects-a u jednom videu,
 • upoznavanje sa tehnikama zelenog platna,
 • rad sa efektima u After Effects-u,
 • upravljanje tajmingom i ritmom videa,
 • upoznavanje s osnovama pokretne grafike,
 • saveti za dalji samostalan rad.

Zašto su baš kursevi Crater Training Centra idealan izbor za tinejdžere:

 

 • zato što pomažu deci da usmere energiju ka korisnim aktivnostima,
 • nude nova znanja koja će im biti korisna tokom školovanja i daljeg usavršavanja,
 • podstiču maštu, kreativnost, ali i digitalnu pismenost kod dece,
 • uvode decu u magičan svet kompjuterske grafike – i to baš na mestu gde se ona stvara, u školi koju je osnovao Crater Studio, jedini studio za filmske efekte u Srbiji koji radi na holivudskim filmovima i serijama za Netflix.

Po prijemu završnog rada, polaznici teen kurseva dobijaju sertifikat Crater Training Centra o uspešno odslušanom kursu – baš kao i svi ostali polaznici naše škole.

Vladan Djiri Vasiljević
Compositing i Motion Graphics artista @ Freelance

Multidisciplinarni digitalni umetnik iz Beograda, Điri je stekao bogato iskustvo tokom rada u filmskoj industriji, post-produkciji i motion grafici. Sarađivao je sa Mixer festivalom, Baraka kulturnim centrom, FRKA Filmskom radionicom, Nordeusom i GameUp festivalom, a svoje vreme deli na interesovanja za gaming industriju, filmove, DJ, stripove, grafičke novele, uličnu fotografiju, motion grafiku i 3D. U Crater Training Centru Điri je predavač na kursu After Effects, Motion Graphics 2D, Motion Graphics 3D i Teen After Effects.

INFORMACIJE O KURSU

Cena
180 EUR
U cenu je uračunat PDV. Čas traje 45 minuta

Dužina trajanja
36 časova

Potrebno predznanje
poznavanje rada na računaru
Teen Photoshop*
* ili ekvivalent u znanju.

Cena kursa na engleskom
Pogledaj cenu →

Radovi studenata